O klubie

Uczniowski Klub Sportowy „TRYGŁAW” powstał w listopadzie 1997r na fali rosnącego zainteresowania kolarstwem górskim. Sekcja MTB była pierwszą sekcją w klubie i jednocześnie pierwszą i jedyną w dawnym województwie szczecińskim.

Pomysłodawcą i jednym z założycieli klubu był nauczyciel W-F w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 (obecnie CKS) w Szczecinie KAROL RADZIMSKI. Jego pasja zaowocowała organizacją wielu wyścigów rowerowych. Miejscem ich rozgrywania były przepiękne zakątki Puszczy Bukowej, Lasek Arkoński czy Park Kasprowicza. W tamtym czasie był jedynym organizatorem takich imprez w Szczecinie, później w organizację włączyli się uczniowie szkoły i wielu znajomych oraz sympatyków kolarstwa (rodzina Państwa Zemankiewiczów, Agnieszka i Przemek Stryjewski i wielu, wielu innych).

Na przestrzeni lat zmieniała się nazwa pod jaką organizowano zawody – od Grand Prix Puszczy Bukowej poprzez Puchar Gryfa Pomorskiego do obecnie używanej GRYF Maraton MTB. Forma organizacji również była różna – od XC do Maratonu (pomysłodawca i dyrektor maratonu Robert Lisowski). Przez wiele lat UKS „TRYGŁAW” był organizatorem eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów FAMILY-CUP w kolarstwie górskim i przy okazji Mistrzostw Województwa. Przy organizacji tej imprezy współpracowaliśmy z Panem Wojciechem Kadrzyńskim, właścicielem Salonu Rowerowego „WHEELER”. Poza organizacją imprez rowerowych zajmowaliśmy się prowadzeniem cyklicznych biegów pod nazwą Grand Prix Puszczy Bukowej, a ostatnio Bieg im. prof. Jerzego Kortza.

Sekcja kolarstwa górskiego była mniej lub bardziej liczna. Nasi kolarze wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Województwa oraz byli w czołówce Mistrzostw Polski. Niewątpliwie, większość jeżdżących na rowerach w Szczecinie była w jakiś sposób związana z naszym klubem.

Pomagają nam:

ORGANIZATORZY:

Trygław
CKS
Rada Osiedla Słoneczne

PARTNERZY:

MSiT
Rzadowy Program KLUB Witaj W Klubie
Ludowe Zespoły Sportowe
LepszyProjekt